Duben 2013

Slunečná louka

17. dubna 2013 v 21:52 | Chessie |  Hra
Slunečná louka je proslulá množstvím všebarevného kvítí, které na ní po celý rok roste. I v zimě se zde najde uprostřed louky místo, které zasněžené není. Naopak - zde mají rostliny léto.
Louka doslova hýří všemi barvami. Najdeme zde modré, fialové, růžové, bílé, ale i vzácné černé.
I zvěře je zde dostatek a to dělá z tohoto místa ideální loviště.

>>HRÁT>>


Les Fellester

17. dubna 2013 v 21:42 | Chessie |  Hra
Tento les nabírá tajemného vzhledu. Je sice zelený, ale ukrývá v sobě jakousi melodii a harmonii. Mnoho bytostí se sem neodváží vstoupit. Je to místo plné magie a ke vstupu do této lesní říše je potřeba opravdového odhodlání. Není jen tak vlézt do lesa. Nejprve ucítíte zvláštní náraz - to jste se dotkli ochraného "obalu" lesa, který přes sebe nepustí nic, co nemá čisté svědomí.
V lese panuje ticho a vítr se zde neprohání. Tento les jakoby ztlumí všechny jeho, byť silné nárazy, na příjemný větříček.

>>HRÁT>>


Hencia

17. dubna 2013 v 21:11 | Venëa |  Hráči

Poušť Firiemo

10. dubna 2013 v 21:25 | Venëa |  Hra
Tato rozsáhlá poušť je nejvyprahlejší a nejžhavější místo v Atlancii. Letní teploty dosahují i padesáti stupňů a zimní neklesnou pod třicet. I zde však lze najít život - Jedovatí hadi, štíři a bodavé kaktusy. Kromě těch tu nenajdete jedinou rostlinku nebo zvíře. Avšak uprostřed pouště se jako zelený smaragd ve zlaté koruně skví oáza. Avšak ne každý namáhavou cestu do oázy přežije. Nejsou tu žádné cesty, jen mnoho dřevěných tyčí zabodaných do země. Pokud někdo tyče vytrhá ze země nebo je písečná bouře, která je tu častý jev, zasype,má náhodný pocestný jen malou naději na záchranu, což dokazují téměř všude rozeseté vybělené kostry vlků a dokonce i elfů. To ale není jediná hrozba. Tekuté písky pokrývají celou poušť jako minové pole. Od okolního písku jsou zcela nerozeznatelné a kdo do nich spadne, je navždy ztracen.


>>HRÁT>>


Vysvětlivky

7. dubna 2013 v 0:07 | Venëa |  O Atlancii - vše co potřebuješ ke hře vědět
Protože už se i mě začíná všechno motat...
... rozhodla jsem se napsat pár vysvětlivek.


označuje začátečníka, novou postavuje postava administrátora blogu

"Vypravěč" je postava, kterou ovládá jeden z adminů (je jedno kerý, prostě ten, kdo se toho ujme). Není přímý účastník děje. Může ale rozhodnout, jak se bude děj dále vyvíjet, částečně může manipulovat s postavami a nebo upozornit na chybu, kterou někdo udělal.

Šamani a jiné "speciální bytosti", které se ve hře občas objeví - Jsou ovládány vypravěčem. Když se objeví, mají hráči možnost naučit se nějaký další druh magie popř. se zdokonalit. Objevují se však jen nakrátko a mohou zasvětit jen pár prvních hráčů.

"Počasí" - doporučuji sledovat počasí a denní dobu - to oboje může zásadně ovlivnit děj (byl by trapas, kdyby v počasí byl napsaný silný déšť a někdo by napsal "slunce krásně svítí"). Denní doba a roční období se odvíjí od skutečnosti, ale počasí ne.

To je prozatím vše, ale časem něco jistě přibyde

Kdyby byly ještě nějaké otázky, pište na atlancie@email.cz

Elfí příběh - úvod

6. dubna 2013 v 22:46 | Chessie |  Příběhy
Na noční obloze se krásně vyjímaly třpytivé hvězdy ozařující své okolí jasným bílým světlem. Pod nimi se rozléhala země bez názvu. Její krása byla známá široko daleko, ale žádný smrtelník si k ní dosud nenašel cestu. Snad proto, že se bojí tajemství okolo celé této oblasti, snad nadpřirozených elfů či jejich velkolepého úkrytu, kterým se zrovna neslo nespočet zvuků. Celý Stříbrný les byl vzhůru, každičká bytost na nohou. Mezi jeho statnými stromy leželo legendární elfské město - Atressil, oplývající moudrostí, vznešeností a líbeznou hudbou linoucí se z některých obydlí. Hudba patřila ke každodenní činnosti obyvatel a několik z nich se dokonce rozhodlo rozmístit hudbu kolem svého domu pro potěšení jejich návštěvníků. Melodie byla tichá, tajemná, téměř napínavá, ale dokázala vzbudit chuť do života a každodenní práce. Zdi zdejších staveb byly leskle šedivé a zdálky těžko rozeznatelné od okolního lesa, který přímo zářil nadpozemským světlem. Městu dominovala elfská knihovna obsahující tisícovky spisů pečlivě uložených do elegantně vyzdobených regálů se spirálovými vzory. A právě město bylo středem nočního poplachu. Nejen elfové totiž byli v ulicích a nejen oni vydávali vystrašené zvuky. Dostala se sem smečka vlků a všichni se špičatýma ušima hned věděli, o co jim jde. Každý druhý příběh, který se vyprávěl, byl o nich… Byli obdivováni, ale nenáviděni. A Ona, Ona za to všechno může. Už byli blízko, neomylně cítili její pach.

Dračí příběh - ukázka

6. dubna 2013 v 22:43 | Venëa |  Příběhy

Východ slunce. Vidím ho téměř každý den svého 1300 let dlouhého života a stále mě uchvacuje. Je to, jako by se na obloze rozžehl plamen života. Východ slunce dává naději. Alespoň mně, nevím, jak ostatním, ale při východu slunce se cítím nějak podivně šťastná. A vůbec mám k ohni, a nejen k tomu slunečnímu, zvláštní vztah. Jsem temná elfka a temní elfové umí výborně zacházet s ohněm. Ale nejsem jen temná elfka, vznikla jsem velmi vzácným spojením ohně a vody. Můj otec je totiž temný elf a navíc jeden z řádu Jedenácti vyvolených, což znamená, že mistrovsky ovládá oheň. Těchto dvanáct temných elfů a elfek umí jako jediní mágové stvořit (nebo alespoň zkrotit) draka. Matka je najáda, tedy čarodějka vody. Umí chodit po vodě, dýchat pod vodou a jako jedna z mála se umí proměnit v rybu. U mě převládá oheň. Zato mé starší sestře, Delii, šlo vždy lépe čarování s vodou. Je to můj pravý opak a zároveň jsme si tak podobné. Nikdy jsme se nepohádaly. Delii je 1600 lidských let, to znamená 16 elfích let.
Jak jsem tak na to slunce koukala a koukala, připadala jsem si unavená, stěží jsem držela oči otevřené. A náhle jsem si uvědomila, že ze slunce kromě té žlutooranžové záře vychází i jiná, která hraje všemi odstíny modré. Byla to nádhera. Tak o tomhle se tedy píše ve všech těch legendách. Elfové to nazývají "den ohně a vody", tedy den, kdy ze slunce vychází tato podivná záře. Tedy ona z něj vychází pořád, ale je jen velmi těžko postřehnutelná. Dnes je ale tak silná, že ji cvičené oko zahlédne celkem jasně. Jen málo elfů věří, že tento den může být, protože pro něj vhodné podmínky nastávají jen zřídka. Ale jen malý zlomeček těch, co tomuto dni věří, jsou schopni zažít jeho magii a uvidět tu modrou záři.

Dovednosti

5. dubna 2013 v 12:28 | Atilla |  O Atlancii - vše co potřebuješ ke hře vědět
Zde máme přehled dovedností u jednotlivých druhů. Na začátku dostanete 5 dovedností v každém oboru pro vaši bytost s tím, že se v průběhu hry můžete vylepšit. Avšak nepřesáhnete dovednostní hranici, která je zde uvedena.

Lucian

5. dubna 2013 v 11:26 | Chessie |  Hráči


By Attila

Další bytosti

5. dubna 2013 v 10:24 | Atilla |  Novinky
Tak jsme měli další nápad
- nyní můžeme v hře hrát za všechny fantasy bytosti a vlky. Mezi ně patří například jednorožec, skřet, pegas, elf, víla, gryf, drak, fénix, trpaslík... Kdyby vás ještě něco napadlo, prosím informujte nás v komentářích nebo přes mail - atlancie@email.cz