Září 2013

Vesnice

21. září 2013 v 23:02 | Ainariël, Venëa |  Témata týdne
Bylo již k večeru, když se z lesa vynořily dvě tajemné bytosti. Už na první pohled bylo vidět, že zřejmě nejsou z této planety. Rozhodly se snad navštívit zdejší vesnici? Co je sem láká? "Zastavme se tady," praví tiše jedna z osob. "Měli by tu mít nějaký hostinec, nebo něco na ten způsob. Nemá cenu hnát se dál v noci."
"Ale nepřijde lidem divné, že vypadáme... no jinak?" Zeptá se ustaraně ta druhá.
"Máš pravdu. Já si mohu jen zakrýt uši, ale u tebe nevím. Nemáš nějaké kouzlo, kterým si můžeš změnit vzhled?"
"Jasnozřiví umí měnit vzhled. Ale já nejsem mistr. Mohu si zkusit odhmotnit křídla. Ale lidé žijící blízko přírodě poznají mou energii. Jsou citlivější než ti, kteří jsou zabednění v betonových vězeních, ve městech." Víle začala mizet křídla. Mihotala se a po chvíli zmizela úplně. "Ale vzbudíme pozornost, na to se připrav." varovala ještě svou společnici.
"Pojďme tedy," odpověděla elfka a obě se pustily úzkou uličkou dolů. Všude okolo nich byly chalupy, jen občas bylo možné zahlédnout typický dům. Kroky těch dvou se čím dál tím více blížily ke zdejšímu kostelu. Zdálo se, že o něj vesničané velmi dobře pečují. "Slyším... Slyším hlasy." Řídit se podle elfčina sluchu opravdu nebyl špatný nápad. Za malou chvíli stanuly na prahu venkovské hospody, kde se k večeru scházeli obyvatelé u piva.