Říjen 2013

Nenechte zaniknout fantazii!

11. října 2013 v 19:32 | Venëa, Chessie (Ainariël), Atilla |  Témata týdne
Myslím, že nejsem jediná...
... kdo si myslí, že dětská fantazie jde "do kytek":

Venëa: Nevšimly jste si, že je svět fantazie mnohem chudší než dříve? Jako by se mu vytrácely barvy a mizeli tvorové.
Atilla: Já si toho všimla. A taky se mi to zdá divný...
Ainariël: Na ulici vídám mnoho lidí, kteří mají příležitost snít... Ale zdá se, že to nikdo z nich nevyužívá. Pro ně prostě existuje jen realita.
Ven: Nedávno jsem navštívila svět lidí - pozorovala jsem malé děti. Skoro si nehrály, jen se dívaly na televizi nebo si hrály na počítači. A když už si hrály, tak napodobovaly nějakou pohádku nebo počítačovou hru.
Ai: Už i děti? To mě docela překvapilo...

Mimozemšťan jménem introvert

7. října 2013 v 10:59 | Venëa |  Témata týdne
Jelikož jsem ze tří čtvrtin flegmatik a zbytek melancholik, bude pro mě snadné jak facka napsat tento článek.
Takže bych pro začátek napsala něco o introvertech.Flegmatik a melancholik,dvě strany jedné mince, dvě rozdílné bytosti, dvě rozdílné povahy, které jsou si tak podobné. Jedna je bezstarostný snílek a druhá trochu pesimistický intelektuál s velkou dávkou empatie. Spojuje je jejich uzavřenot a rozděluje jejich vyrovnanost a nevyrovnanost...
Neboli: flegmatik se řídí heslem: "co nemusíš udělat dnes, odlož co nejdál", (proto taky tenhle článek píšu až v pondělí ráno xD) kdežto melancholik: "to nestihnu ani, když s tím začnu hned... musím si to naplánovat. Teď "

ráda bych rozebrala pár vět, které padly asi před rokem v konverzaci s druhou administrátorkou blogu (Chessie - je povahově plus mínus obráceně, než já - více melancholik, méně flegmatik) a já jsem je vyhrabala a teď se mi to hodí :