Leden 2014

Těžký život sovy

19. ledna 2014 v 21:15 | Venëa |  Témata týdne
Přes den naprostá apatie, v noci šílená činorodost... ano ,mluvím o typu lidí zvaných sovy.
Přijde mi, že sovy nemají vůbec jednoduchý život: ráno vstanou, jsou nevrlí, unavení, pak jdou do školy/práce a tam do oběda nejsou schopni žádného většího výkonu. Po obědě přichází menší zlom, jsou schopni se už více zapojit, apatie pomalu vyprchává. kolem páté hodiny už jsou poměrně živí. V osm hodin večer začínají být aktivní, introverti sednou k papíru a kreslí nebo vezmou hudební nástroj a hrají (což jejich sousedy moc nepotěší), extroverti jdou do hospody s přáteli... no zkrátka ponocují a ráno mají zas horor se vstáváním. O víkendech vyspávají do oběda...

Osobně si myslím, že mezi většina introvertů jsou sovy a většina sov jsou introverti... jestli mi rozumíte :D Nějak mi to více sedí, noc je přeci symbol klidu.

Je zbytečné snažit se sovu převychovat na v tomto světě mnohem praktičtějšího skřivana, sova má svůj vlastní denní (hmm, spíše noční :D) rytmus, který se prostě přenastavit nedá a jeho narušení může způsobit i psychické problémy - Stejně tak by člověku - skřivanovi neprospělo, kdybyste ho o půlnoci vzbudili, ať jde sepsat slohovou práci... kdežto sovu ani budit nemusíte, ještě nešla spát.

U lidí typu sova platí "večer moudřejší rána". Spvy dodržující svůj styl života jsou nejaktivnější, pokud však svůj životní rytmus nedodržují, jsou i večer naprosto nepoužitelné a vrchol aktivity mají odpoledne.

Ainariëlin příběh

19. ledna 2014 v 20:39 | Ainariël |  Příběhy
Zírala fascinovaně na kraj, který se pod ní rozprostřel. Viděla hvězdy zrcadlící se ve velikém jezeře, zářící světla pochodní v lidských vesnicích, temné a přesto uklidňující stíny lesů. Měla ho přímo pod sebou... Kraj, ve kterém vyrostla. Ale musí se smířit s tím, že všechno bude jinak. Musí pryč, dál od všech, které si zamilovala. Nikdy nevěděla, jestli jsou jejich city dvoustranné. Ona se vždy držela trochu stranou a nikdy si nepopovídala s žádným z jejích vrstevníků. Nikdy nikomu z nich neukázala svůj obličej, ale občas některému z lidí pomohla z nebezpečí před nepřáteli, před dravou zvěří i s prací. Nikdy nic neřekla, ostatní mohli vidět jen její málo častý úsměv jako odpověď za jejich díky. Nikdy nikdo z obyvatel nezjistil, kdo vlastně je. A nikdy to zřejmě nezjistí.
Odchazí. Bylo jí tu dobře, ale už tu déle nevydrží. Osud jí to nedovolí, čas letí tak rychle vpřed... Už nikdy neuvidí rozzářené obličeje dětí, se kterými si nikdy nepromluvila. Možná to měla udělat, ale už je stejně pozdě. Povzdechla si a otočila se ke všemu tomu zády. Měla před sebou nový život, kterým bude procházet hrdě. Nikdy nezaváhá. Jde vstříc novým zítřkům, novým krajům a možná novým přátelům. Shodila si kapuci a vydala se vstříc neznámu. Na okamžik bylo možné spatřit záblesk hvězd v jedné z jejích slz. Ne... Musí jít dál. Existuje jen přítomnost. Být příliš zahleděná do minulosti by ničemu nepomohlo. Stejně mezi ně nikdy nezapadla. Nerozumněli by si... Jsou jiných ras. A přece cítila smutek, který nemusel hned přestat.
Cítit noční vánek na její tváři bylo jediné po čem teď toužila. Měla ráda noční ticho a atmosféru, která ji naplňovala tajemnem. Čas, kdy vždy přemítala a měla ho sama pro sebe. Nikdy nezapomene na to, jaké noci zažila tady.
Příště bude všemu čelit čelem, se svou vlastní totožností. Zastavila se a pohlédla na hvězdy. Chce být jako jedna z nich... Chce ostatním svítit na cestu.
Rozběhla se po stezce dolů z horského hřebenu a zanedlouho už nebylo vidět ani její zářivě tyrkysové vlasy. Zapadla do ticha a prázdna noci, která pro ní znamená zlom. Slíbila si, že za každou cenu půjde dál. Najde místo, kam zapadne. Tam, kam chce její srdce.

Stále vpřed...

16. ledna 2014 v 21:24 | Venëa |  O Atlancii - vše co potřebuješ ke hře vědět
Jak zlepšovat magii a dovednosti svých postav? Je hned několik způsobů:

1) Vhodné počasí - když je například lehký vítr, je skvělá příležitost zlepšovat se v letu, když je brzy tma, je možné se pocvičit v nenápadnosti atd, vždy to máte napsané v menu u počasí. Více o počasí se dozvíte v nápovědě.

2) Magii se můžete přiučit v kritických okamžicích, v době, kdy ji nejvíce potřebujete.

3) Pokud se vám podaří vyhledat šamana, může vás naučit novou magii nebo naučit něco více k té nynější. Záleží na typu šamana (ohně, země...) O šamanech také více v nápovědě. Když se ve hře objeví šaman, bude to napsané ve stejném políčku, jako jsou vypsané nyní rozehrané hry.

4) Plněním misí - pokud patříte k cechu, můžete se na ní něčemu přiučit. Za její splnění získáte nějaké zkušenosti - dovednostní body.

5) Získávání dalších magií - vzácně se ve hře vyskytnou speciální šamani, kteří vyučují i "nedostupné" magie - temnou magii a kov. Pozor, tímto způsobem se zvedne jen váš potenciál!

6) Vzácně narazíte na safíry, díky nimž můžete nakoupit magické předměty - talismany, zbraně atd. Když vás nechce šaman naučit magii, dají se použít i na uplácení.

šílené fóbie

11. ledna 2014 v 17:33 | Venëa |  Témata týdne
Nevím, jestli mám brečet, nebo se smát, každopádně některé lidské fóbie jsou... mírně řečeno zvláštní. Udělala jsem výběr těch nejšílenějších, u některých lze jen těžko uvěřit, že skutečně existují:

ablutofobie - strach z prádla nebo koupání
acerofobie - strach z kyselosti
afefobie - též zvána haptefobia či hafefobia, strach z dotyků
akustofobie - strach z mraků
amatofobie - strach z prachu
ambulofobie - strach z chůze
anemofobie - strach z větru
apeirofobie - strach z nekonečna