Ainariëlin příběh

19. ledna 2014 v 20:39 | Ainariël |  Příběhy
Zírala fascinovaně na kraj, který se pod ní rozprostřel. Viděla hvězdy zrcadlící se ve velikém jezeře, zářící světla pochodní v lidských vesnicích, temné a přesto uklidňující stíny lesů. Měla ho přímo pod sebou... Kraj, ve kterém vyrostla. Ale musí se smířit s tím, že všechno bude jinak. Musí pryč, dál od všech, které si zamilovala. Nikdy nevěděla, jestli jsou jejich city dvoustranné. Ona se vždy držela trochu stranou a nikdy si nepopovídala s žádným z jejích vrstevníků. Nikdy nikomu z nich neukázala svůj obličej, ale občas některému z lidí pomohla z nebezpečí před nepřáteli, před dravou zvěří i s prací. Nikdy nic neřekla, ostatní mohli vidět jen její málo častý úsměv jako odpověď za jejich díky. Nikdy nikdo z obyvatel nezjistil, kdo vlastně je. A nikdy to zřejmě nezjistí.
Odchazí. Bylo jí tu dobře, ale už tu déle nevydrží. Osud jí to nedovolí, čas letí tak rychle vpřed... Už nikdy neuvidí rozzářené obličeje dětí, se kterými si nikdy nepromluvila. Možná to měla udělat, ale už je stejně pozdě. Povzdechla si a otočila se ke všemu tomu zády. Měla před sebou nový život, kterým bude procházet hrdě. Nikdy nezaváhá. Jde vstříc novým zítřkům, novým krajům a možná novým přátelům. Shodila si kapuci a vydala se vstříc neznámu. Na okamžik bylo možné spatřit záblesk hvězd v jedné z jejích slz. Ne... Musí jít dál. Existuje jen přítomnost. Být příliš zahleděná do minulosti by ničemu nepomohlo. Stejně mezi ně nikdy nezapadla. Nerozumněli by si... Jsou jiných ras. A přece cítila smutek, který nemusel hned přestat.
Cítit noční vánek na její tváři bylo jediné po čem teď toužila. Měla ráda noční ticho a atmosféru, která ji naplňovala tajemnem. Čas, kdy vždy přemítala a měla ho sama pro sebe. Nikdy nezapomene na to, jaké noci zažila tady.
Příště bude všemu čelit čelem, se svou vlastní totožností. Zastavila se a pohlédla na hvězdy. Chce být jako jedna z nich... Chce ostatním svítit na cestu.
Rozběhla se po stezce dolů z horského hřebenu a zanedlouho už nebylo vidět ani její zářivě tyrkysové vlasy. Zapadla do ticha a prázdna noci, která pro ní znamená zlom. Slíbila si, že za každou cenu půjde dál. Najde místo, kam zapadne. Tam, kam chce její srdce.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.